شاک ویوتراپی

شاک ویوتراپی

در فیزیوتراپی غالباً شاک ویو تراپی برای درمان اختلال‌های مزمن تاندون‌هاو عضله‌ها، تسکین درد گردن و کمر و نقاط ماشه‌ای به کار برده می‌شود. شاک ویو تراپی در مقایسه با درمان متداول و قدیمی‌تر توسط دست و ابزار خاص کارآمدتر و سریع‌تر است و نتایج حاصل از آن در دراز مدت چشمگیرتر است.

عارضه‌هایی که معمولاً با  کمک شاک ویو تراپی درمان می‌شوند عبارت‌اند از:

درد شانه
اپی کوندیلیت یا آرنج تنیس‌بازان یا درد آرنج
کمر درد
گردن درد
درد تاندون آشیل
درد کف پا
شاک ویو درمانی زانو جهت التهاب تاندون کشکک زانو (پاتلا)
درمان نقاط ماشه‌ای
شانه منجمد (یخ زده)
التهاب مفصل کتفی ـ بازویی پیش از ابتلا به آرتریت (التهاب مفصل)
خار پاشنه : شاک‌ویوتراپی یک روش درمانی مدرن و بسیار موثر است که در آن امواج صوتی با انرژی بسیار بالا به ناحیه‌ی آسیب‌دیده فرستاده می‌شوند. این روش درمانی نوآورانه در خار پاشنه پا ، موجب تغییرات پاتالوژیکی در تاندون‌ها، رباط‌ها، کپسول‌هاف عضلات و استخوان‌ها می‌شود ، روش موثری برای درمان خار پاشنه بوده و درد ناشی از آسیب‌دیدگی را به طور سیستماتیک بر طرف می‌کند. نتایج حاصل از شاک‌ویوتراپی تنها پس از 3 یا 4 جلسه درمانی نمایان می‌شوند. این روش درمانی علاوه بر تسکین درد خار پاشنه ، موجب بازیابی کامل دامنه‌ی حرکتی پا شده و در نتیجه تاثیرات مثبتی بر سطح کیفی زندگی شما خواهد داشت.
تغییرات ناشی از آرتروز ـ علائم ثانویه
التهاب تاندون آشیل
درد پاشنه پا
اپی کوندیلیت زند زبرین و خارج آرنج
شاک ویو تراپی با توجه به تأثیر بازسازی کننده و التیام بخشی بافت نرم در پزشکی ورزشی کاربرد بسیار دارد. بنابراین دوران بهبود پس از آسیب دیدگی را می‌توان با بهره‌گیری از این روش به حداقل رساند.

موارد استعمال شاک ویو تراپی عبارتند از:

تورم عضلانی
درمان بدشکلی طولانی مدت مفصل
درد کشاله ران
درد مفصل ران
کمر درد